• 1402/02/31 - 15:04
  • تعداد بازدید خبر : 65
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه

اورژانس در سخت‌ترین شرایط و در کمترین زمان ممکن بهترین اقدامات را انجام میدهد

 
به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی استان گیلان : یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ - میثم عسگرپور کارشناس فوریت های پزشکی و مسئول اورژانس پیش بیمارستانی منطقه رضوانشهر و پره سر ، گفت : اورژانس در سخت‌ترین شرایط و در کمترین زمان ممکن ، بهترین اقدامات را انجام می‌دهد و برای کسی که لحظات سختی را سپری میکند به عنوان یک نجات بخش و تنها امید ،  بعد از خداوند ، محسوب می‌شود  .
وی ، ضمن یادآوری به رعایت موارد ایمنی از مردم درخواست کرد : که از تماسهای غیر ضروری خودداری کنند زیرا درخواست غیر اورژانسی ممکن است موجب تاخیر و یا عدم خدمت‌رسانی به افرادی باشد که نیاز به امداد رسانی دارند .
عسگر پور ادامه داد : شهرستان رضوانشهر در شمال غربی استان گیلان بین سواحل دریای خزر و رشته کوه های تالش قرار گرفته و به دو بخش جلگه ای و کوهستانی تبدیل شده است .
 اورژانس پیش بیمارستانی رضوانشهر با ارائه خدمات رایگان و شبانه روزی در سال ۱۳۸۱ شروع به کار نمود و با رشد جمعیت ، مسافر خیز بودن ، استفاده از نوار ساحلی و  کوهستانی بودن منطقه و به جهت ارتقا کیفیت خدمات پزشکی ،  پایگاه جاده‌ای پره سر نیز در سال ۱۳۸۴ - راه اندازی شد .
مسئول اورژانس منطقه رضوانشهر , افزود : اورژانس ۱۱۵ رضوانشهر و پره‌سر با ۱۲ نفر پرسنل فوریتهای پزشکی در ۱ پایگاه شهری  و ۱ پایگاه جاده‌ای ، دارای ۳ دستگاه آمبولانس  ، بصورت ۲۴ ساعته به هموطنان عزیز ، ارائه خدمت می‌نماید .
وی ادامه داد : در سال ۱۴۰۱ پایگاههای رضوانشهر و پره‌سر با انجام ۳۲۷۸ مورد ماموریت ( که از این تعداد ۸۹۷ مورد مربوط به حوادث ترافیکی و ۲۳۸۱ مورد مربوط به ماموریتهای غیر ترافیکی ) در خدمت هموطنان خوب منطقه بوده است . 
در تابستان ۱۴۰۱ با توجه به استفاده هموطنان از ساحل ، تعداد  ۱۰ ماموریت مربوط به حوادث ساحلی بوده و در فصل زمستان نیز  تعداد ۷ مورد مأموریت ناشی از مسمومیت با co به انجام رسیده است .
مسئول اورژانس رضوانشهر تعداد ماموریت‌ها ، از ابتدای سال ۱۴۰۲ همزمان با شروع طرح امداد نوروزی تا به اکنون را ۶۲۲ ماموریت عنوان کرد که از این تعداد ۱۸۳ مورد مربوط به حوادث ترافیکی و ۴۳۹ مورد مربوط به حوادث غیر ترافیکی بوده است .
میثم عسگر پور توصیه کرد : به جهت کاهش آسیب ، حتما مردم عزیز با دوره های کمک‌های اولیه و احیای قلبی ریوی پایه ، آشنا شوند تا در صورت نیاز با انجام اقدامات اولیه ،  قبل از رسیدن اورژانس ، جانی را نجات بخشند .
وی در پایان ضمن آرزوی سلامتی ، شادکامی و آرامش برای هموطنان ، گفت :در صورت نیاز به اورژانس و تماس با ۱۱۵ لطفا خونسردی خود را حفظ کنید و با دقت به توصیه های کارشناسان گوش دهید و آدرس خود را به طور دقیق ارائه کنید .
روابط عمومی مرکز اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان گیلان
 
  • گروه خبری : اخبار اختصاصی,رویدادها,خبر حوادث
  • کد خبر : 104872
کلمات کلیدی
علی  معلومی انشائی
خبرنگار

علی معلومی انشائی

تصاویر

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 1402/02/31 15:04