• 1401/10/28 - 23:00
  • تعداد بازدید خبر : 198
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی در گفتگوی ویژه خبری اعلام کرد : مردم بهترین ناظر برعملکرد اورژانس هستند

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی گیلان ، در گفتگوی ویژه خبری ، اعلام کرد : مردم بهترین ناظر ، بر عملکرد اورژانس هستند . 

به گزارش روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی گیلان : سه شنبه 27 دی ماه ، دکتر جمشید محمدی ، با حضور در برنامه گفتگوی خبری ، حضور یافت و به گفتگو پرداخت .

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی گیلان ، در خصوص تعداد ماموریتها در استان گیلان ، گفت : از ابتدای سال تا پایان آذرماه ، تعداد قریب به 100هزار ماموریت در استان انجام شده که از این تعداد ، 77 هزار ماموریت ، مربوط به بیماران اورژانسی بوده و بقیه مربوط به حوادث ترافیکی است .

دکترمحمدی ، درباره فرآیند اعزام و انتقال بیماران ، عنوان کرد : فرآیند اعزام و انتقال ، فرآیند مهمی است که نقش اصلی آن را واحد دیسپچ، متشکل از کارشناسان خبره در رشته های پرستاری ، مامایی ، فوریتهای پزشکی و همچنین ، پزشکان مستقر در واحد ارتباطات ، که 24 ساعته ، تماسها را تریاژ می کنند ، به عهده دارند .

وی با اشاره به اینکه اورژانس به طور میانگین ، ماهیانه 10هزار ماموریت پیش بیمارستانی انجام می دهد ، درباره آمادگی در فصل زمستان ، اضافه کرد : اورژانس ، جدا از خدمات روزمره ، در بحث امداد زمستانی ، استقرار و تجهیز پایگاه های جاده ای و دپوی داروها ، با استقرار آمبولانس در روزهای پرترافیک و روزهای بحرانی ، به لحاظ جوی در جاده ها ، زمان رسیدن آمبولانس به محل حادثه را کم می کنیم .

دکتر جمشید محمدی درباره توسعه پایگاهها ، عنوان کرد : در حال حاضر 78 پایگاه فعال جاده ای و شهری داریم که علاوه بر آن ، پایگاه اورژانس هوایی با 1 فروند هلیکوپتر ، آماده ارائه خدمات فوریتهای پزشکی در مناطق صعب العبور هستند . 

وی گفت : در تمام جاده های پرحادثه ، پایگاه وجود دارد و این به این معنا نیست که ، نسبت به طرح توسعه پایگاهها ، بسنده کنیم .

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی گیلان از پرسنل اورژانس به عنوان سرمایه انسانی ، یاد کرد و افزود : ما بهتر از تجهیزات ، به سرمایه انسانی خلاق ، با انگیزه و متعهد ، نیاز داریم . اورژانس گیلان به طور قاطعانه ، بهترین و پیشرفته ترین امکانات را در آمبولانسها داراست ، به طوری که چندین آمبولانس ، ای سی یوی سیار هستند .

 وی در بحث توسعه ادامه داد : اورژانس بانوان برای اولین بار در ماه پیش افتتاح شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت و ما طرح توسعه پایگاههای بانوان را در دستور کار داریم .

ایشان در رابطه با رسیدن بر بالین بیمار ، ضمن ارائه زمان استاندارد ، افزود : زمان رسیدن در کلان شهرها 11/8 دقیقه، شهرهای دیگر 13 دقیقه و در جاده ها 15/8 دقیقه می باشد که به استاندارد ، بسیار نزدیک هستیم .

 وی ادامه داد : با توجه به ترافیک شهر، 6 دستگاه موتور آمبولانس ، تجهیز و در پایگاههای رشت پخش کردیم وتا رسیدن آمبولانس بربالین بیمار حاضر می شوند و کارهای اولیه را انجام می دهند ، تا آمبولانس برسد . 

 وی در پایان ، اشاره کرد که بهترین ناظر خود مردم هستند و برای ما جدای از خدمات و توان علمی ، مسئله اخلاقی ، تعهد و تعصب رشته ای و عزت نفس ، خیلی مهم است .

روابط عمومی اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان گیلان   

  • گروه خبری : اخبار اختصاصی,رویدادها,خبر حوادث
  • کد خبر : 98821
کلمات کلیدی
علی  معلومی انشائی
خبرنگار

علی معلومی انشائی

تصاویر

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 1401/10/28 23:00