• 1402/02/17 - 22:49
  • تعداد بازدید خبر : 98
  • زمان مطالعه: 2 دقیقه

مسئول‌ اورژنس‌ آستانه : با افتخار در خدمت مردم هستیم

مسئول اورژانس منطقه آستانه‌اشرفیه : با ارائه خدمات پیش‌بیمارستانی ، با افتخار در خدمت مردم و هموطنان عزیز هستیم .
به گزارش روابط عمومی مرکز اورژانس گیلان شنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ ؛ حسین داداشی ، کاردان فوریتهای پزشکی و مسئول اورژانس پیش بیمارستانی منطقه آستانه‌اشرفیه طی مصاحبه‌ای اعلام کرد ، اورژانس پیش بیمارستانی به مجموعه خدماتی گفته می‌شود که خارج از محیط بیمارستان توسط کارشناسان زبده این حوزه به ارائه خدمات درمانی ، می‌پردازد .
وی ادامه داد : شهرستان آستانه اشرفیه در شرق استان سرسبز گیلان در کنار شهرهای لاهیجان ، سیاهکل ، لشت نشا ، کیاشهر ، کوچصفهان ،  قرار گرفته است .  وجود آستان مقدس آقا سید جلال‌الدین اشرف ، این شهر را به قطب فرهنگی و مذهبی گیلان تبدیل کرده که هر ساله پذیرای مسافرین زیادی از اقصی نقاط کشور می‌باشد .
مسئول اورژانس شهرستان آستانه افزود : اورژانس آستانه در سال ۱۳۷۵ ، فعالیت خود را آغاز و با ارائه خدمات پزشکی در خدمت همشهریان خوب منطقه می‌باشد . با افزایش  درخواست کمکهای پزشکی ، اورژانس گیلان در سال ۱۳۸۴ اقدام به افتتاح پایگاه جاده‌ای در شهر ساحلی کیاشهر نمود . با توسعه جمعیت ، پایگاه اورژانس جاده‌ای دستک نیز در سال ۹۳ شروع به کار کرد که با مدیریت همکار خوبمان آقای هادی حیدری نژاد ، مشغول ارائه خدمات پیش‌بیمارستانی می‌باشد .
حسین داداشی ادامه داد : در سال ۱۴۰۱ تعداد ۵۱۶۵ ماموریت در منطقه آستانه اشرفیه و حومه انجام شده که از این تعداد ۱۴۴۱ مورد مربوط به حوادث ترافیکی و تعداد ۳۷۲۴ مورد مربوط به اورژانس بیماریها بوده است .
وی گفت : در فصل گرم سال ۱۴۰۱ تعداد ۲۱ مورد غرق شدگی داشتیم که از خدمات اورژانس استفاده کرده‌اند و همچنین در زمستان ۱۴۰۱ تعداد ۴ مورد مسمومیت با co توسط اورژانس منطقه به بیمارستان منتقل شدند .
از آغاز طرح امداد نوروزی در سال ۱۴۰۲ تا به اکنون تعداد ۷۶۰ ماموریت به انجام رسیده که ۲۱۰ مورد ، تصادفات شهری و جاده‌ای و تعداد ۵۵۰ مورد ، اورژانس بیماریها بوده است .
داداشی گفت : در حال حاضر ، اورژانس منطقه آستانه‌اشرفیه با ۱ پایگاه شهری و ۲ پایگاه جاده‌ای ، تعداد ۳ آمبولانس و اشتغال ۱۸ نفر پرسنل تحصیلکرده درخدمت همشهریان و مسافرین محترم می‌باشد .
در  پایان مسئول اورژانس منطقه آستانه ضمن آرزوی سلامتی برای تمامی هموطنان عزیز ، عنوان کرد : توصیه میکنم ، که هموطنان عزیز موارد ایمنی را رعایت کنند تا از آسیب ، مصون باشند ، اورژانس با افتخار در طول شبانه روز آماده ارائه خدمت به همشهریان و مسافرین عزیز می‌باشد .
روابط عمومی مرکز اورژانس پیش‌بیمارستانی و مدیریت حوادث استان گیلان

  • گروه خبری : اخبار اختصاصی,رویدادها,خبر حوادث
  • کد خبر : 104106
کلمات کلیدی
علی  معلومی انشائی
خبرنگار

علی معلومی انشائی

تصاویر

تعداد نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

آخرین بروز رسانی : 1402/02/17 22:49